Pepperl+Fuchs


Czujniki fotoelektryczne Pepperl+Fuchs

Szeroka gama czujników fotoelektrycznych Pepperl+Fuchs jest przeznaczona do wszystkich rozwiązań związanych z automatyzacją, w których wymagane jest bezkontaktowe wykrywanie obiektów. Różnorodne zasady działania, modele, rozmiary oraz parametry techniczne pozwalają wybrać najlepszy czujnik do danego zastosowania oraz warunków roboczych. 

Poznaj naszą imponującą ofertę bezdotykowych czujników fotoelektrycznych. Na pewno znajdziesz model, który spełnia Twoje potrzeby. Dostępne są również niestandardowe rozwiązania doskonale dopasowane do zastosowań klientów. Skontaktuj się z nami!


 • Standardowe czujniki fotoelektryczne Pepperl+Fuchs

W automatyce czujniki fotoelektryczne pozwalają korzystać z szybkiego i bezdotykowego wykrywania obiektów. Wśród standardowych czujników wyróżnia się trzy zasady działania w zależności od funkcji i ustawienia względnego: czujniki barierowe, czujniki retrorefleksyjne i czujniki dyfuzyjne.

 • Czujniki światłowodowe Pepperl+Fuchs

Czujniki światłowodowe i kablowe to doskonałe rozwiązanie do zastosowań, w których bezpośredni montaż czujników nie jest możliwy ze względu na ograniczoną przestrzeń, ekstremalne temperatury itp. Małe wiązki światłowodowe są idealne do wykrywania bardzo miniaturowych obiektów.

 • Czujniki szczelinowe Pepperl+Fuchs

Krótki czas odpowiedzi sprawia, że czujniki te doskonale nadają się do wykrywania małych obiektów z dużej odległości. Urządzenia te są często używane do wykrywania obiektów na przenośnikach wibracyjnych lub oscylacyjnych. Czujniki szczelinowe umożliwiają realizację zadań polegających na zliczaniu i monitorowaniu obiektów, np. wykrywania obiektów podczas spadku swobodnego.

 • Czujniki kontrastu i czujniki koloru Pepperl+Fuchs

W procesach automatyzacji pakowania i drukowania niezawodne wykrywanie nadruków oraz kolorowych oznaczeń ogrywa kluczową rolę na różnych etapach przetwarzania. Kontrastowe czujniki fotoelektryczne zostały zaprojektowane specjalnie do takich zadań.

 

 • Kurtyny świetlne Pepperl+Fuchs

Kurtyny świetlne sprawdzają się doskonale w zastosowaniach wymagających monitorowania określonych obszarów. Dzięki możliwości łatwego montażu i skonfigurowania są one preferowane w porównaniu z np. używaniem dużej liczby indywidualnych czujników fotoelektrycznych. Zakres zastosowań tych czujników obejmuje kontrolę szerokości, wysokości i profilu palet w magazynach oraz wykrywanie obiektów niezależnie od ich położenia, kontrolowanie nakładania się produktów na przenośnikach oraz monitorowanie drzwi w windach.

 • Dalmierze Pepperl+Fuchs

Nawet najmniejszy model może być użyty do szerokiej gamy zadań związanych z pomiarem i pozycjonowaniem. Czujnik wykorzystuje triangulację laserową i jest wyposażony w wyjście analogowe. Wszystkie pozostałe czujniki z serii VDM używają technologii impulsowego pomiaru odległości (PRT), oferują duży zasięg pomiarowy oraz zapewniają niezwykle dokładne wyniki pomiarów. Technologia PRT wykorzystuje impulsy świetlne o dużej intensywności w celu zapewnienia dużej niezawodności roboczej nawet w najtrudniejszych warunkach, w których występuje oświetlenie otoczenia oraz pył.

 • Optyczne łącza danych Pepperl+Fuchs

Optyczne łącza danych zostały zaprojektowane w celu umożliwienia komunikacji bezprzewodowej z podajnikami towaru, wozidłami przemysłowymi, zautomatyzowanymi systemami transportowymi przenośnikami podwieszanymi oraz stacjami dokującymi. Umożliwiło to uniknięcie sprawiającej problemy komunikacji przy użyciu metod mechanicznych, radiowych lub Wi-Fi. Dostępne są urządzenia o różnym zasięgu roboczym oraz szybkości przesyłania danych.

 • Czujniki specjalne Pepperl+Fuchs

Firma Visolux/ Pepperl+Fuchs opracowała całą gamę specjalistycznych urządzeń dla różnych branż, które nie są wymieniane w standardowej ofercie. Czujniki te otwierają zupełnie nowe możliwości w dziedzinie detekcji przy użyciu czujników optycznych dla klientów szukających bardzo specyficznych rozwiązań.

 • Fotoelektryczne czujniki bezpieczeństwa Pepperl+Fuchs

W zautomatyzowanych procesach coraz ważniejsze staje się bezpieczeństwo personelu. Gdy maszyny wykonują ruchy stwarzające duże ryzyko, wymagane jest przestrzeganie odpowiednich przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. Należy unikać możliwości przecięcia, zmiażdżenia lub uderzenia osób, nawet jeśli uwaga operatora urządzenia zostanie na chwilę odwrócona.

 • Czujniki do zautomatyzowanych systemów dostępu i wejścia

Obecnie ciężko wyobrazić sobie życie bez ruchomych schodów, automatycznych drzwi, bram, barier i wind. W sposób niemal magiczny otwierają się one automatycznie, wykrywają przeszkody i reagują niemal naturalnie na zbliżające się osoby lub obiekty.

 • Akcesoria do czujników fotoelektrycznych

Bogata oferta akcesoriów uzupełnia naszą gamę czujników fotoelektrycznych o dostosowane do różnych zadań światłowody, wsporniki montażowe oraz szeroką gamę odbłyśników.


Czujniki ultradźwiękowe Pepperl+Fuchs

W przemyśle czujniki ultradźwiękowe Pepperl+Fuchsniezmiernie uniwersalne oraz charakteryzują się niezawodnym działaniem . Mogą być używane do nawet najbardziej skomplikowanych zadań związanych z wykrywaniemobiektów lub pomiarem poziomu z dokładnością rzędu kilku milimetrów, ponieważ wykorzystywana przez nie metoda pomiarowa umożliwia niezawodne działanie w każdych warunkach. 


Żadna inna metoda pomiarowa nie może być używana na tak szeroką skalę w różnorodnych zastosowaniach. Urządzenia te są niezwykle wytrzymałe, co umożliwia ich użytkowanie nawet w najtrudniejszych warunkach. Powierzchnia czujników pozostaje czysta dzięki występowaniu drgań, ale to nie jedyna przyczyna, dla której urządzenia te są odporne na zanieczyszczenia. Zasada fizyki — propagacja dźwięku — działa z niewielkimi wyjątkami w niemal każdym środowisku.

Metoda pomiarowa używana w czujnikach ultradźwiękowych była kiedyś uważana za nadmiernie skomplikowaną i używana tylko w najtrudniejszych zastosowaniach, w przypadku braku innych rozwiązań. Jednak te czasy już dawno minęły!
Czujniki ultradźwiękowe dowiodły swojej niezawodności i wytrzymałości w niemal wszystkich sektorach przemysłu.

Należą do nich branże takie, jak:

 • Przemysł maszynowy/narzędziowy
 • Przemysł spożywczy
 • Obróbka drewna i produkcja mebli
 • Produkcja materiałów budowlanych
 • Rolnictwo
 • Budownictwo
 • Przemysł papierniczy
 • Przeładunek materiałów
 • Pomiar poziomu

Czujniki indukcyjne Pepperl+Fuchs


 

Indukcyjne czujniki zbliżeniowe to preferowane rozwiązanie w większości zastosowań wymagających dokładnego, bezstykowego wykrywania obiektów metalowych w maszynach lub urządzeniach automatycznych. Jako pionier i lider na rynku firma Pepperl+Fuchs oferuje innowacyjne czujniki indukcyjne o wysokiej jakości, spełniające wymagania związane z automatyzacją i sterowaniem procesami na całym świecie. Dzięki doświadczeniu, elastyczności i skoncentrowaniu na potrzebach klientów możemy oferować rozwiązania dostosowane do ich potrzeb nawet w przypadku najbardziej wyjątkowych i wymagających zastosowań.

 

 • Gładkie lub gwintowane obudowy ze stali nierdzewnej
 • Zabezpieczenie przed zmianą polaryzacji i zwarciem
 • Wskaźnik stanu LED
 • Połączenia typu M8, M12 lub modele z zaciskami przyłączeniowymi
 • Modele z przewodami z polichlorku winylu, poliuretanu lub silikonu
 • Wyjścia w wersjach 2-, 3-, 4-żyłowych DC, AC, NAMUR i AS-Interface

Enkodery Pepperl+Fuchs

Enkodery obrotowe Pepperl+Fuchs mogą być używane we wszystkich zadaniach wymagających monitorowania częstotliwości, prędkości, przyspieszenia i kierunku obrotów. Te czujniki znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle maszynowym, budowie przenośników, obsłudze materiałów i branży opakowań. W naszej szerokiej gamie produktów na pewno znajdziesz odpowiedni enkoder obrotowy dla swoich zadań.

W automatyce enkodery obrotowe są używane jako czujniki nachylenia, położenia, prędkości i przyspieszenia. Ruch liniowy można także mierzyć za pomocą wrzecion, zębatek, kół pomiarowych lub linek.

Enkodery obrotowe przekształcają ruch mechaniczny na wejściu na sygnały elektryczne, które mogą być przetwarzane przez liczniki, obrotomierze, programowalne sterowniki logiczne i komputery przemysłowe.