Przepustnice Posi-flate serii 585/586

Mniejsze tarcie, niski moment obrotowy, mniejsze zużycie, dłuższa żywotność.

Unikatowa konstrukcja zaworu motylkowego ( przepustnicy ) Posi-flate wykorzystuje ciśnienie powietrza, aby rozszerzyć (nadmuchać) uszczelkę wokół dysku, zapewniając równomierne rozłożenie nacisku i pełną szczelność  przy każdym zamknięciu. Uszczelka ma minimalny kontakt  z dyskiem podczas otwierania i zamykania zaworu, co minimalizuje uderzanie dysku w uszczelkę. Jest to przeciwieństwo tradycyjnych zaworów motylkowych, w których obrót dysku prowadzi do wycierania uszczelki, zmniejszając ogólną wydajność i żywotność zaworu.

W celu otwarcia i zamknięcia zaworu motylkowego Posi-flate wymagany jest znacznie mniejszy moment obrotowy, dzięki czemu może zostać użyty mniejszy siłownik, co powoduje niższe całkowite koszty zaworu.

W rzeczywistych testach porównawczych i udokumentowanych faktycznych aplikacjach zawór motylkowy Posi-flate przewyższał wszystkie inne zawory. Nie jest rzadkością rzeczywista  trwałość  zaworu wynosząca od  1 do 3 milionów cykli, nawet w przypadku bardzo ściernych mediów. W przypadku suchych materiałów sypkich, gazów i zawiesin zawór motylkowy Posi-flate jest bezkonkurencyjny.

Standardowe rozmiary zaworów wynoszą od 50mm (2 ") do 600mm (24") i pasują zarówno do kołnierzy metrycznych, jak i calowych (ANSI). Dostępna jest pełna gama siłowników, wyłączników krańcowych i elementów sterujących, które można dostosować do indywidualnych potrzeb.

 

Zalety: 

 • Nadmuchiwana uszczelka kompensuje zużycie dysku i uszczelki
 • Dłuższe życie zaworu
 • Minimalne zużycie uszczelki
 • Bardzo niskie wymagane momenty obrotowe
 • Niższe koszty siłowników
 • Większa powierzchnia doszczelnienia
 • Doskonale nadają się do mediów ściernych i suchych ciał stałych
 • Konstrukcja dysku zapobiega gromadzeniu się materiału
 • Podwójne uszczelnienie wału
 • Monitoring uszkodzenia

  

Dane techniczne:

 • Temperatura robocza: od -40 do 175°C, w zależności od aplikacji i wykonania materiałowego
 • Ciśnienie robocze: od pełnej próżni do 10,3 bara, w zależności od aplikacji i wykonania materiałowego
 • Ciśnienie powietrza zasilającego: maksymalnie 9,3 bara dla uszczelnienia, w zależności od aplikacji i wykonania materiałowego

 

Karta katalogowa zaworów serii 585 i 586 - kliknij


Zawory motylkowe serii 485/486/487/488

Zawory serii 485-488 są starszą wersją zaworów serii 585/586 i posiadają te same zalety. Obecnie w produkcji utrzymywane są takie wykonania i rozmiary których nie obejmuje jeszcze nowa seria.

Dane techniczne:

 • Średnica: od DN50 (2") do DN800 (30")
 • Temperatura robocza: od -40 do 175°C, w zależności od aplikacji i wykonania materiałowego
 • Ciśnienie robocze: od pełnej próżni do 6,9 bara, w zależności od aplikacji i wykonania materiałowego
 • Ciśnienie powietrza zasilającego: maksymalnie 7,9 bara dla uszczelnienia, w zależności od aplikacji i wykonania materiałowego

 

Karta katalogowa zaworów serii 485, 486, 487 i 488 - kliknij

Karta katalogowa zaworów serii 486 wykonanych ze stali nierdzewnej - kliknij


Zawory motylkowe serii 470

Zawór motylkowy Posi-flate serii 470 jest zaworem odcinającym z uszczelnieniem elastomerowym, który zapewnia pełną szczelność w temperaturach do 343°C i ciśnieniu do 13,8 bara.

Zawór Posi-flate serii 470 wyposażony jest w chłodzone cieczą dysk i kołnierze, aby utrzymać niską temperaturę elastomerowej uszczelki. W pozycji zamkniętej dysk i kołnierze całkowicie otaczają uszczelkę, chroniąc ją przed gorącym medium.  W zależności od aplikacji chłodzone są różne elementy zaworu. Płyn chłodzący przepływa przez obudowę do dysku, następnie wokół jego krawędzi  i wypływa z drugiej strony korpusu. Kołnierze posiadają wewnętrzne kanały chłodzące z osobnymi podłączeniami.

Standardowe rozmiary obejmują zakres  od 2" do 16". Materiały zaworu mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb, aby zapewnić najlepszą jakość i wydajność.

 

Karta katalogowa zaworów serii 470 - kliknij


Zasuwy nożowe Posi-flate serii 476

Zasuwa nożowa Posi-flate serii 470 jest zaworem pełnoprzelotowym o nadmuchiwanym uszczelnieniu. Korpus może być wykonany ze stali zwykłej lub nierdzewnej. Zawór dostarczany jest wraz z siłownikiem pneumatycznym i zaworem pilotowym.

 

Zawory ze standardowym uszczelnieniem mogą pracować przy ciśnieniu do 10,3 bara i temperaturze do 93°C. Dostępne są również inne materiały, dopasowane do aplikacji.

 

Karta katalogowa zasuw serii 476 - kliknij