Czujniki indukcyjne SICK

Indukcyjne czujniki zbliżeniowe są powszechnie stosowane w praktycznie wszystkich branżach przemysłu. Umożliwiają bezkontaktową detekcję obiektów metalowych i odznaczają się dużą trwałością użytkową oraz maksymalną wytrzymałością. Dzięki najnowocześniej technologii ASIC oferują przy tym najwyższą precyzję i niezawodność. Zawsze optymalne rozwiązanie: zarówno w wersji cylindrycznej, jak i prostopadłościennej, z jedno-, dwu- a nawet trzykrotnie większym zasięgiem od standardowych, czy też w specjalnym wykonaniu do stref zagrożonych wybuchem albo trudnych warunków otoczenia. Oferta SICK jest dopracowana i niezawodna, dostosowana do danej branży i konkretnych zadań automatyzacyjnych


Enkodery SICK

Przemieszczenia, położenia, kąty – w precyzyjnym określaniu pozycji w automatyce przemysłowej najważniejszy jest enkoder. Dotyczy to również pomiaru obrotów i prędkości obrotowej, prędkości oraz przyspieszenia. Systemy optyczne o wysokiej rozdzielczości i bardzo wytrzymałe enkodery magnetyczne doskonale uzupełniają się wzajemnie i umożliwiają dokładne określenie pozycji w rozmaitych zastosowaniach. Enkodery obrotowe dzielą się na inkrementalne i absolutne. W przypadku techniki pomiarów liniowych dostępne są enkodery z mechanizmem linkowym i enkodery liniowe z wzorcem jednostki miary.


Pomiar przepływu SICK

Technika pomiaru przepływu jest wykorzystywana w niemal każdej branży. Z myślą o tych różnorodnych wyzwaniach SICK oferuje obszerną gamę innowacyjnych czujników. Nie ma przy tym znaczenia, czy będą one używane jako liczniki w pomiarach legalizowanych, czy jako mierniki do monitorowania i sterowania – technika pomiaru przepływu firmy SICK działa w oparciu o najnowocześniejsze technologie i jest zawsze niezawodna i bezpieczna, nawet w przypadku trudnych procesów i niesprzyjających warunków otoczenia.


Fotoprzekaźniki

Duży wybór fotoprzekaźników firmy SICK zapewnia dużą wydajność i efektywność w wielu aplikacjach w dziedzinie automatyki na całym świecie. Fotoprzekaźniki firmy SICK są dostępne standardowo w wielu różnych konstrukcjach i wykonaniach z różnych materiałów. Dzięki zastosowaniu SIRIC®, opracowanego przez SICK układu ASIC, w połączeniu z nowoczesnymi technologiami optycznymi oferują najwyższe bezpieczeństwo działania – niezależnie od wpływu zakłóceń w miejscu eksploatacji. Dodatkowe informacje z czujników przesyłane przez interfejs IO-Link pozwalają na uproszczenie procesów produkcyjnych.


Zapytania w sprawie podzespołów SICK prosimy kierować do:
Grzegorz Adamczyk
e-mail: gadamczyk@valmark.pl
tel: 605 125 015