Automatyka

Jednostki sterujące do zaworów Alfa Laval

W zależności od typu zaworu oraz potrzeb klienta dysponujemy rożnego rodzaju napędami oraz jednostkami sterującymi napędy:


ThinkTop V50 i V70

Alfa Laval ThinkTop V50 i V70 to druga generacja wiodących jednostek sterująco-kontrolnych do zaworów higienicznych. Zapewnia ona niezrównaną kontrolę wszystkich zaworów Alfa Laval stosowanych w przemyśle spożywczym (w tym mleczarskim, napojowym, browarniczym) i farmaceutycznym.
Zarówno ThinkTop V50 jak i V70 można stosować zamiennie z wcześniejszymi wersjami ThinkTop, a odpowiedni wariant jest dobierany na podstawie liczby zaworów elektromagnetycznych.
ThinkTop V50 i V70 są wyposażone tylko w jeden czujnik i załączony adapter, dzięki czemu można je łatwo dostosować do istniejących zaworów Alfa Laval.


ThinkTop V20

Jednostka monitorująca pracę zaworu ThinkTop V20 zapewnia intuicyjne wyczucie statusu i pozycji zaworu higienicznego w czasie rzeczywistym. ThinkTop V20 jest łatwy do zainstalowania na zaworach Alfa Laval i nadaje się do zastosowań higienicznych m.in. w przemyśle spożywczym lub farmaceutycznym.

 Wymiana górnej części zaworu jest łatwa i zwiększa wydajność bez przerywania produkcji. Nie jest wymagana żadna skomplikowana wiedza, szkolenie, adaptery ani specjalne narzędzia.

 

 


Urządzenia wskazujące Indication Units Alfa Laval

Urządzenia wskazujące są przeznaczone do bocznej instalacji pomiędzy siłownikiem pneumatycznym a zaworem.


Rotacheck Sensor

Alfa Laval Rotacheck Sensor to urządzenie do walidacji czyszczenia, które zapewnia weryfikację urządzeń Alfa Laval Rotary Jet Head do czyszczenia zbiorników. Jest bardzo dokładny w wykrywaniu strumienia i uderzenia środka czyszczącego uwalnianego przez obrotową głowicę strumieniową, zapewniając w ten sposób jakość czyszczenia zbiornika.


Rotacheck Basic and Plus

Alfa Laval Rotacheck Basic i Alfa Laval Rotacheck Plus to inteligentne czujniki, które weryfikują prawidłowe działanie Alfa Laval Rotary Jet Head podczas operacji czyszczenia dla zbiorników używanych w zastosowaniach higienicznych. Czujniki te zapewniają sprawdzoną, niezawodną metodę walidacji, która zwiększa jakość czyszczenia zbiorników.