Włazy

HLSD-2

Otwierana na zewnątrz pokrywa włazowa, typ HLSD-2 jest wykorzystywana w
górnej części zbiorników i pojemników ciśnieniowych, gdzie wymagana jest
możliwość zamknięcia dostępu do wnętrza pojemnika. HLSD-2 posiada atest i
można ją używać w pojemnikach ciśnieniowych zgodnie z PED 97/23/WE.


LKDC

Okrągła pokrywa włazowa ze stali nierdzewnej LKDC jest wykorzystywana w górnej części zbiorników lub pojemników, zwłaszcza w przemyśle mleczarskim, gdzie potrzebny jest higieniczny dostęp do wnętrza zbiornika z możliwością jego zamknięcia.
Pokrywa LKDC jest dostarczana z wymienną, samouszczelniającą podwójną uszczelką wargową (patrz rys. 2.), zapobiegającą rozpryskiwaniu się płynów, np. podczas mycia CIP i podobnych procesów lub podczas transportu w przenośnych zbiornikach lub cysternach. Uszczelki wyprodukowano zgodnie z zaleceniami 3A.


LKDC-LP

Okrągła, niskociśnieniowa pokrywa włazowa ze stali nierdzewnej LKDC – LP jest używana u góry zbiorników i pojemników. Została ona zaprojektowana z myślą o wytrzymaniu podciśnienia wytworzonego np. podczas czyszczenia oraz o produkcji w warunkach niskiego ciśnienia do 1 bar. Nadaje się do produkcji wina, piwa, soków, mleka, produktów spożywczych, a także do użycia w procesach opieki zdrowotnej i przemysłu farmaceutycznego.


LDKS

Okrągła pokrywa włazu ze stali nierdzewnej LKDS jest wykorzystywana w górnej części zbiornika lub pojemnika, gdzie potrzebny jest dostęp do wnętrza zbiornika z możliwością jego zamknięcia. Nadaje się idealnie do zbiorników wyrównawczym w przemyśle mleczarskim oraz zbiorników utrzymujących CIP.
Pokrywa LKDS nie została zaprojektowana w sposób umożliwiający wodoszczelny montaż do zbiornika, z tego względu jest dostarczana z osłoną anty-rozpryskową zabezpieczającą przed rozpryskiwaniem płynów podczas procesów mycia.


LKD

Owalna pokrywa włazowa LKD 440 x 320 Alfa Laval jest stosowana w zbiornikach lub pojemnikach w przemyśle winiarskim i sokowniczym.
Otwarcie pokrywy następuje przez poluzowanie rączki. Następnie w celu dokonania przeglądu, właz można obrócić do środka zbiornika. Jeżeli zachodzi konieczność wejścia do zbiornika, można zdjąć pokrywę z podwójnych zawiasów lub odchylić na zewnątrz zbiornika, w zależności od modelu. Uszczelnienie zostało umieszczone w sposób zapewniający higienę i jest przeznaczone do pracy przy podciśnieniu i nadciśnieniu.

Występuje w następujących rozmiarach:
- 440x320
- 532x432
- 542x446


TYP OKRĄGŁY C

Włazy do zbiornika typ C ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w zbiornikach i pojemnikach używanych do zastosowań higienicznych, np. w przemyśle winnym, napojów, mleczarskim i artykułów spożywczych. Specjalna konstrukcja pozwala na zastosowanie włazów wszędzie tam, gdzie wymagany jest dostęp do wnętrz zbiorników — powyżej lub poniżej poziomu cieczy


TYP OWALNY O

Włazy do zbiornika TYP O ze stali nierdzewnej są wykorzystywane w zbiornikach i pojemnikach używanych do zastosowań higienicznych, np. w przemyśle winnym, napojów, mleczarskim i artykułów spożywczych. Specjalna konstrukcja pozwala na zastosowanie pokryw wszędzie tam, gdzie wymagany jest dostęp do wnętrz zbiorników — poniżej poziomu cieczy — przy jednoczesnym zapewnieniu możliwości zamknięcia otworu wejściowego.


TYP PROSTOKĄTNY R

Pokrywy włazowe ze stali nierdzewnej typ R są używane w urządzeniach butelkujących i piorących oraz w przemysłach, gdzie od czasu do czasu konieczne jest usunięcie pulpy z dna zbiornika, np. w przemyśle winiarskim i sokowniczym. Specjalna konstrukcja pozwala na zastosowanie włazów wszędzie tam, gdzie wymagany jest dostęp do wnętrz zbiorników — powyżej lub poniżej poziomu cieczy.