Filtry

Filtry siatkowe szczelinowe LKSF

Filtr siatkowy LKSF przeznaczony jest do szerokiej gamy zastosowań w procesach filtracji, szczególnie tam, gdzie wymagane są filtry do zastosowań higienicznych.

Zasada działania — typ LKSF-BL Produkt wpływa przy A. Zanieczyszczenia są zatrzymywane przez wkład filtra. Jeśli filtr jest pełny zanieczyszczeń, można go wyczyścić, zdejmując obejmę i wyciągając wkład filtra. Możliwe jest także odwrócenie przepływu i wypłukanie zanieczyszczeń (spłukiwanie wsteczne).

Zasada działania — typ LKSF-CL Produkt wpływa do filtra przy A. Większość zanieczyszczeń gromadzi się na dnie i można je usunąć w trakcie pracy za pomocą zaworu. Zanieczyszczenia można również usuwać w sposób automatyczny przez dwa zdalnie sterowane zawory przy B. Górny zawór otwiera się podczas pracy, a dolny zamyka. Zanieczyszczenia gromadzą się pomiędzy dwoma zaworami. Zamknięcie górnego zaworu i otwarcie dolnego spowoduje usunięcie zanieczyszczeń przy minimalnej stracie produktu.


Filtry zgrubne LKVF

Filtr LKVF jest przeznaczony do szerokiej gamy zastosowań, w których wymagane jest usuwanie cząstek z przepływu, np. do zabezpieczenia pompy i innych wrażliwych elementów.
Filtr składa się z obudowy z wlotem i wylotem. Wkład filtra jest zamocowany wewnątrz obudowy, w taki sposób, że przepływ jest wymuszany przez niego. Wkład ten składa się z perforowanej rury, wspawanej na kołnierzu z uchwytem. Kołnierz pasuje do tulei zaciskowej na obudowie do której jest przymocowany.


Filtr siatkowy liniowy LKIF

Filtr liniowy Alfa Laval LKIF to filtr przeznaczony do linii procesowych w zastosowaniach higienicznych. Zapewnia bezpieczną i ekonomiczną metodę usuwania cząstek z cieczy w przepływach procesowych. Filtr można łatwo wyjąć w celu wyczyszczenia.
Filtr liniowy Alfa Laval LKIF jest instalowany w liniach technologicznych i usuwa cząstki i zanieczyszczenia, gdy produkt przepływa przez linie. Cząstki gromadzą się wewnątrz filtra, który można łatwo wyjąć w celu oczyszczenia. W razie potrzeby ciecz może przepływać w przeciwnym kierunku.