Zawory bezpieczeństwa

Zawory bezpieczeństwa Alfa Laval

Zawory bezpieczeństwa Alfa Laval są zaworami sprężynowymi do cieczy i gazów.  Stosowane są  w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym i wszędzie tam gdzie jest wymagane wykonanie ze stali kwasoodpornej i wersje higieniczne.

 

 Parametry techniczne :

- zakres średnic DN 25 - DN 100

- zakres temperatur +5 - +95°C

- zakres nastaw ciśnień 0,2 - 12 bar

- max temp. sterylizacji parą suchą 140°C


SB Anti Vacuum Valve

Zintegrowany z systemem zbiorników SCANDI BREW®, Alfa Laval SB Anti Vacuum Valve to kompaktowy zawór bezpieczeństwa, który minimalizuje ryzyko implozji zbiorników w przypadku wystąpienia podciśnienia. Warunki te występują podczas napełniania lub opróżniania zbiornika cieczą, chłodnego płukania po czyszczeniu na gorąco lub czyszczenia żrącego w atmosferze CO2. Zaprojektowany do użytku w przemyśle browarniczym, mleczarskim, spożywczym i napojów, pomaga zoptymalizować bezpieczeństwo, niezawodność i wydajność krytycznych procesów oraz zmaksymalizować czas pracy.


SB Anti Vacuum House

Zawór Alfa Laval SB Anti Vacuum House minimalizuje ryzyko implozji w zamkniętych zbiornikach procesowych, które są narażone na warunki próżniowe, takie jak napełnianie lub opróżnianie zbiornika, płukanie na zimno po czyszczeniu na gorąco lub czyszczenie żrące w atmosferze CO2. Zawór może być zintegrowany z systemem SCANDI BREW® tank top i jest przeznaczony do higienicznych procesów w browarnictwie, mleczarstwie, przemyśle spożywczym i napojów.


SB Pressure Exhaust Valve

SB Pressure Exhaust Valve Alfa Laval SB jest zaworem regulacyjnym, który automatycznie redukuje ciśnienie robocze w zbiornikach procesowych w browarach, przemyśle spożywczym, mleczarskim i napojów wraz ze wzrostem ciśnienia w zbiorniku. Zawór jest integralną częścią systemu SCANDI BREW®.


SB Pressure Relief Valve

Aby zapobiec uszkodzeniu zbiornika i zapewnić bezpieczną pracę, zawór bezpieczeństwa Alfa Laval SB chroni zbiornik w przypadku wystąpienia nadciśnienia. Został zaprojektowany z myślą o higienicznych procesach w przemyśle browarniczym, mleczarskim, spożywczym i napojów. Zawór może być zintegrowany z systemem zbiorników SCANDI BREW®.