Wymienniki ciepła lutowane Sondex

 

Dane techniczne:

 

  • Przyłącza: gwintowane od 3/4" do 2 1/2” oraz do wspawania/wlutowania
  • Wymienniki 1 i 2-stopniowe
  • Zakres pracy w temperaturach: -100oC…185 oC
  • Ciśnienie robocze: do 25 bar
  • Woda obiegowa / Wodny roztwór glikolu itp.

 

Podstawowe zastosowania:

            Lutowane wymienniki ciepła serii SL przeznaczone są do stosowania w chłodnictwie, klimatyzacji, ciepłownictwie, instalacjach solarnych, olejowych oraz hydraulicznych. Zasadą działania płytowego wymiennika ciepła jest wymiana ciepła ze strony pierwotnej na wtórną poprzez płyty w taki sposób, że obiegi nie mieszają się ze sobą. Dobór wymiennika ciepła uzależniony jest od żądanej mocy wyjściowej, temperatur obiegów oraz dopuszczalnych strat ciśnienia.

 

Więcej informacji znajdą Państwo w załączonej poniżej karcie katalogowej lub pod numerem telefonu: 22 868 58 58.

Karta katalogowa - kliknij 

 

 

 

 

Wymienniki ciepła skręcane Sondex

 

Dane techniczne:

 

  • Przyłącza: gwintowane oraz kołnierzowe
  • Wymienniki 1 i 2-stopniowe
  • Zakres pracy w temperaturach: -100oC…150 oC
  • Różne wykonania materiałowe

 

Podstawowe zastosowania:

          Wymienniki skręcane Sondex to jedne z najpopularniejszych urządzeń tego typu na rynku. Dzięki najszerszemu programowi produkcyjnemu wymienników płytowych, Sondex może zaoferować optymalne rozwiązanie dla każdego procesu. Przyłącza procesowe w zakresie średnic od Ø25 do Ø650 umożliwiają przepływ płynów z natężeniem od 50 l/h do 7200 m3/h. Konstrukcja przestrzeni wlotowej zapewnia doskonałą dystrybucję płynu na całej szerokości płyty.

          Konstrukcja kanałów przepływowych w przestrzeni wlotowej zabezpiecza przed rozwojem bakterii rozwijających się w “martwych przestrzeniach”. Przestrzeń wlotowa ma minimalną ilość punktów kontaktowych oraz posiada strefę kontroli wycieku, spełniającą standardy 3-A. Wzór wytłoczeń na płycie ma na celu osiągnięcie wysokiej sprawności termicznej. Płyty Sondex są dostępne w kilku różnych typach wytłoczeń i o różnych kątach ich nachylenia, zapewniając wysoką lub niską burzliwość przepływu. Dzięki tak dużej ilości typów płyt i wzorów wytłoczeń Sondex może zaoferować optymalny wymiennik płytowy dla każdych parametrów procesowych.

      Uszczelki typu „Sonder Lock” zapewniają skuteczne blokowanie położenia sąsiednich płyt za pomocą solidnych gumowych wypustów, co ułatwia prawidłowy montaż pakietu w wymienniku. Produkcja uszczelek przez Sondex zabezpiecza ich wysoką jakość na etapie projektu i wytwarzania.

 

 

 

Więcej informacji znajdą Państwo w załączonej poniżej karcie katalogowej lub pod numerem telefonu: 22 868 58 58.

Karta katalogowa - kliknij