Pompy Seepex

Mimośrodowe pompy ślimakowe, maceratory firmy SEEPEX są stosowane wszędzie tam, gdzie media o niskiej jak i wysokiej lepkości, zarówno abrazyjne lub agresywne tłoczone są niemal bezpulsacyjnie, bez względu na zawartości substancji stałych. Oferta SEEPEX zawiera różnorodne i specjalistyczne produkty o bardzo wysokiej jakości, które pozwalają na rozwiązania dostosowane do potrzeb każdego klienta.

Katalog pomp Seepex - kliknij


SCT – SMART CONVEYING TECHNOLOGY

Rozwiązanie Smart Conveying Technology (SCT) umożliwia sprawną wymianę statora i rotora. Czas związany z utrzymaniem właściwego stanu technicznego skraca się przy tym nawet o 85%, co wpływa na znacznie krótsze przestoje i zdecydowanie niższe koszty eksploatacyjne.

 Zakres wydajności: 0.3 – 134 m3/h

Maksymalne ciśnienie tłoczenia:  do 8 barów


Pompy Seepex standardowe grupy N

Pompy należące do grupy produktów N stanowią podstawę oferty wszystkich pomp ślimakowych SEEPEX. Znajdują wykorzystanie niemal we wszystkich gałęziach przemysłu – do tłoczenia różnych mediów, tych zawierających substancje stałe i bez ich zawartości, od rzadkich po lepkie. W celu zapewnienia ekonomicznej eksploatacji są one dostarczane z różnymi geometriami rotora/statora.

 

Maksymalna wydajność: do 500 m3/h

Maksymalne ciśnienie tłoczenia:  do 96 barów


Pompy dozujące Seepex serii D

Pompy SEEPEX serii D cechuje bardzo duża dokładność dozowania. Są stosowane w szczególności do tłoczenia mediów o wysokiej jak i niskiej lepkości, a także mediów zawierających substancje stałe i agresywnych chemicznie. Charakteryzują się niemal bezpulsacyjną pracą, z dokładnością pojedynczej kropli.

 

Zakres wydajności: 0.06 – 1000 l/h

Maksymalne ciśnienie tłoczenia:  do 24 barów


Pompy Seepex z lejem zasypowym serii T

Pompy SEEPEX z lejem zasypowym stosuje się do produktów półstałych i lepkich, o bardzo niskiej lub wręcz zerowej płynności właściwej. Dostępne są w dziewięciu typoszeregach, w różnych wersjach  znajdujących zastosowanie w niemal wszystkich gałęziach przemysłu.

 

Maksymalna wydajność: do 500 m3/h

Maksymalne ciśnienie tłoczenia:  do 36 barów


Pompy spożywcze Seepex serii CS

Pompy spożywcze SEEPEX z grupy produktów CS mają szerokie zastosowanie m.in.: Do wykorzystania w przemyśle spożywczym, kosmetycznym oraz farmaceutycznym a także podczas produkcji napojów i produktów higienicznych. Wszędzie tam, gdzie higiena i sterylność odgrywają najważniejszą rolę. Pompy CS spełniają wymagania w zakresie delikatnego tłoczenia, higieny, czyszczenia i sterylizacji. Pompy są skonstruowane zgodnie z wymogami 3-A Sanitary Standards USA i spełniają wytyczne FDA oraz EHEDG (typoszereg BCFH).

 

Zakres wydajności: 30 l/h – 130 m3/h

Maksymalne ciśnienie tłoczenia:  do 24 barów


Pompy zanurzeniowe Seepex serii E

Pompy zanurzeniowe SEEPEX są dostosowane do opróżniania niecek, beczek, zbiorników oraz dołów. Tłoczą korozyjne oraz abrazyjne media o różnej lepkości. Są wytwarzane odpowiednio do zastosowania, łatwe w serwisowaniu i cechują je niskie koszty eksploatacji. Pompy zanurzeniowe to korzystna pod względem kosztów alternatywa dla innych systemów pomp.

 

Zakres wydajności: 30 l/h – 300 m3/h

Maksymalne ciśnienie tłoczenia:  do 12 barów


Maceratory Seepex

Maceratory firmy SEEPEX rozdrabniają i tną stałe oraz włókniste cząstki znajdujące się w tłoczonym medium. Dzięki temu zwiększają bezpieczeństwo eksploatacji, chronią podłączone agregaty i obniżają koszty eksploatacji. Maceratory serii M znajdują zastosowanie w obszarze komunalnej i przemysłowej gospodarki ściekowej a także w różnych gałęziach przemysłu.

Zakres wydajności: 2 – 150 m3/h