Palniki olejowe

Seria R

Są to w pełni automatyczne palniki olejowe na olej lekki opałowy zgodnie z DIN 51603. Występują w następujących wykonaniach:

V - posiada funkcję wstępnego podgrzania,

L - wyposażony jest w elektromechaniczne sterownie dopływem powietrza,

Bi NOx - niskoemisyjne spalanie,

Z - wersja dwustopniowa,

AE - łagodny start,

Do grupy palników serii R należą:

R1, R1-V, R20-V, R20-AE, R20-ZS-L, R30-AE, R30-Z.

 

 

Charakterystyka palników serii R.


Seria GL/GB

Palniki serii GL/GB są w pełni automatycznymi niskoemisyjnymi palnikami olejowymi o niebieskim płomieniu, przystosowane do spalania oleju lekkiego EL zgodnie z DIN51603. Posiadają funkcję wstępnego zagrzania oleju.

Palniki o niebieskim płomieniu z regulowaną recyrkulacją gazów spalinowych dla emisji NOx poniżej 120 mg/kWh.

Do grupy palników serii GL/GB należą:

GL10-BiNOx, GL20/1-LN, GL20/2-LN, GB3000.

Charakterystyka palników serii GL/GB


Seria M

Palniki serii M są w pełni automatycznymi, monoblokowymi palnikami olejowymi wyposażonymi w 1-stopniową kontrolę mocy (wersja-AE) lub 2-stopniową kontrolę z elektromechanicznym sterowaniem dopływem powietrza (wersja -Z-L). Przystosowany do spalania oleju lekkiego EL zgodnego DIN 51603.

Do grupy palników serii M należą:

M10.1-Z-L-LN, M10.2-Z-L-LN, M2.2-LN, M3.1-LN, M3.2-LN.

Charakterystyka palników serii M


Palniki gazowe

Seria RG

W pełni automatyczny palnik gazowy, przetestowany i zatwierdzony według normy DIN EN 676 nadaje się do spalania gazu ziemnego (-N) i gazu płynnego (-F) zgodnie z normą DVGW G 260. Wersja -L charakteryzuje elektromechaniczne sterowanie dopływem powietrza, a wersję -LN obniżona emisja NOx.

Urządzenie w wersji -Z posiada 2-stopniową kontrolę mocy i/lub modulowaną (wersja -M). Płomienica może zostać dostosowana do głębokości komory spalania, a sam palnik przystosowany jest do montażu pionowego lub poziomego.

Do grupy palników serii RG należą:

RG1, RG20, RG30

Charakterystyka palników serii RG


Seria GG

W pełni automatyczny palnik gazowy, przetestowany i zatwierdzony według normy DIN EN 676 nadaje się do spalania gazu ziemnego (-N) i gazu płynnego (-F) przy niskiej emisji (wersja -LN) zgodnie z EN 676 Klasa Emisji 3. Palnik może być zamontowany w pionie lub w poziomie.

Do grupy palników serii GG należą:

GG10-LN, GG20/1-LN, GG20/2-LN.

Charakterystyka palników serii GG


Seria MG-LN

W pełni automatyczny monoblokowy palnik gazowy, zgodny z normą DIN EN 676. W zależności od rodzaju sterowania palnik może zostać zastosowany do 2-stopniowego progresywnego (wersja -Z), modulowanego (wersja -M) lub 2-stopniowego progresywnego i modulowanego trybu pracy (wersja -ZM). Wersja -DZM przeznaczona jest dla zastosowania z wysokowydajnym wentylatorem o kontrolowanej prędkości. Nadaje się do spalania gazu ziemnego (wersja -N) lub gazu płynnego (wersja -F) zgodnie z DIN EN 437.

Spalanie o niskiej emisji NOx i CO jest zgodne z normą EN676 – klasa emisji 3 (wersja -LN). Zastosowany wentylator dmuchawy o niskim poziom hałasu, stabilnym ciśnieniu i wysokiej kompresji zapewnia stabilny rozruchu palnika.

Do grupy palników serii MG-LN należą:

MG10/1-LN, MG10/2-LN, MG20/1-LN, MG20/2-LN.

Charakterystyka palników serii MG-LN